09 sierpnia

09 sierpnia

WIATRAKOWO I KWIATOWO

Wiatrakowo
WIATRAKOWO! Koniecznie do Wiatrakowa. Tak tam sadowo, owocowo, kwiatowo. Pięknie. Jedźmy Kochana, bardzo Cie proszę - piała Królewna od dwóch dni.... Nie pożałujesz.


Do kolejnego filmu  na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym została jeszcze godzinka.
- Zdążymy?
- Zdążymy, pewnie, pewnie. No co Ty? Jedźmy.  
No i pojechałyśmy. (Ponoć byli tacy, co  nie wierzyli, że nasz duet dojedzie tak daleko, jak do Kazimierza, bez afer? No co Wy????). 

Wiatrakowo przyjęło nas komarami (normalne w tym rejonie), kwiatami, ciszą i spokojem wartym każdych pieniędzy (średnio gruby portfel wystarczy). 

Tak sobie tu słowa Królewny zapożyczam i przetwarzam, choć może ktoś powiedziałby, że kradnę. Nie wiem, chyba nie kradnę? Nie wiem też co na to Królewna, bo "wyjechana" (słowo pożyczone od Megi bez pytania, ale raczej się zgodzi, bo oddam). Kradnę też widoki i obrazy a może i pomysły?  Nie wiem? Raczej zawsze pytam, czy mogę. Tu w Wiatrakowie, nie było kogo zapytać.  Ale może coś, komuś przypadnie do gustu i też sobie ten lub ów pomysł ukradnie lub pożyczy i przetworzy?

"jak ukradniesz czerwony samochód i przemalujesz go na niebiesko, to już oznacza, że jest twój, bo przetworzony?" - mówi Wojtek do Agnieszki na  filmie.

takie tam letnie dylematy... za dużo filmów, też źle...

Tak więc przetworzone i pożyczone Wiatrakowo koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

....tu się chwilę muszę zatrzymać, bo ta niewinna ścieżka jest ...betonowa. Powtarzalny element nieźle się wkomponował....Przypomina mi się zakaz stosowania kamienia w ogrodach w GB i tamtejszy kunszt w ich imitowaniu przez betonowe zamienniki. Trzy razy trzeba "rzucić okiem", żeby rozpoznać.

Rozsiał tak skutecznie, że powstał młody  las wokoło wąwozu lessowego...i  obok orzechowego sadu.

W kwestii ogrodowej: raczej nie radziłabym zapożyczać i kraść pomysłów. Ale jestem tu "wyjechana" więc się nie denerwuję i ogólnie powoli się dystansuję, bo niedługo Dzień Otwartych Ogrodów w G więc muszę być w formie...

Pozdrawiam współsprawców:)
ewa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękujemy:)