9 maj 2015

DZIEŃ OTWARTYCH OGRODÓW WIEJSKICH 2015 - Giebułtów


W tym roku otwieramy  Drodzy Państwo giebułtowskie ogrody w czerwcu. 

Bo w czerwcu będą róże. I będzie wielka moc odmiennego kwiecia niż  w sierpniu zeszłego roku. Chcemy cieszyć się ogrodami w każdym miesiącu kwitnącego roku. Mamy nadzieję, że wymiany sadzonek będą znów bardzo owocne. Wiem, że w jednym z ogrodów czeka sporo malutkich agaw! A może ktoś chciałby się  podzielić nadwyżkami z mieszkańcami Giebułtowa? Będzie nam miło. Zapraszamy do zwiedzania, nawiązywania znajomości i posłuchania muzyki. W tym roku w wybranych miejscach zagra zespół ludowy Podgórzanie z Mirska. Zagrają również młodzi muzycy oraz znany już z wcześniejszych występów,  Józef Zając, mieszkaniec Giebułtówka.Impreza więc się rozkręca, co Nas bardzo cieszy. Otworzy się nowy ogród Państwa Górskich, przy pałacu. To ten z pięknym żywopłotem bukowym Pana Leszka. A co zakrywa ten żywopłot? Będzie można zobaczyć i posłuchać opowieści.

Mamy nadzieję, że kiedyś większość ogrodów, których piękna nawet się nie domyślacie, zostanie pokazana.  Również i te, które właśnie powstają. A te oglądane już, z roku na rok, rozkwitną jeszcze bardziej. Jak choćby ogród Pani Lidki, który działa jak magnes i każe się podziwiać tak, że nie mogę się oderwać od okna w kuchni domu nr 51 albo pięknie zarastająca i kwitnąca skarpa za mostkiem. A przecież jest tyle innych.
Nie zobaczymy już całej masy narcyzów i tulipanów: peoniowych, papuzich i tych co tylko udają na półce marketu  'Rococo', ani tych naprawdę czarnych czy w kolorze szminki. 'Super Parrot' też nas ominie. Ale będzie cała masa innych, jak tu mówią niektórzy, "ładnych kwiatków" bo nazwy jakoś nie trzymają się głowy, na które bardzo liczę:)

Liczę też na to, że mnie w końcu ktoś na wsi nauczy kosić kosą!;) 

A dla ciekawych będzie pokaz wyplatania koszy wiklinowych. Trzymamy kciuki za zdrowie mistrza!Zapraszamy:)
ewa


2 komentarze:

dziękujemy:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...