10 paź 2012

Dom na wodzie. Wrocław, Osobowice

Wrocław, ul. Osobowicka,  2012r.

Postaram sie szybko i treściwie o tym pięknym domu, jeszcze bez ogrodu, opowiedzieć. Ogród, jak mniemam, pojawi się przecież, bo jak inaczej?

Na razie jest kłopot, bo gdzie ten dom w końcu stanie? Czy bliżej zoo czy już na wieki w tym dziwnym i jednak nieco odludnym i surowym  miejscu, jakim jest nabrzeże na  Osobowicach.


Na razie jest namiastka ogrodu. Psy wartownicze przy furtach i wody pod dostatkiem, co ważne przecież na początek. Woda przyjeła funkcję płotu i jest ok.

Gościmy w domu na wodzie- Kamila Zaremby i jego rodziny.


oto dom:)
cdn, bo jednak patrze , że 2.53!!!

Wiec...
Domy na wodzie mają długa i dobrze udokmentowaną historię nawet w Wrocławiu (tzn. Breslau).


 Do domu, jak to zwykle bywa , należy jakoś dojechać:)
Lucyna, czasem musi jednak pilować "ogrodu"

Jak się można było spodziewać widoki  "na ogród'' nie grzeszą zielenią:) Ale za to wieczorem jest czego zazdrościć. Tak czy inaczej, ogród będzie. Na razie wnętrze, bo przecieżnie każdy tak ma!Teraz troche infrastruktury,żeby nie było tak, że to wszystko samo działa!


Powoli, pod bacznym okiem Lucyny, wychodzimy do ogrodu. Do wyboru sa dwa wyjscia, można próbować ją przechytrzyć, ale czy mamy serce. Taka miła gospodyni:). Przyznam sie, że u mnie w domu gospodynią jest kotka Zuzia. Nic nie umknie jej bacznemu spojrzeniu i kontroli, w domu i w ogrodzie.

Jak to mówi niemieckie przysłowie: "Zaufanie dobra rzecz, kontrola lepsza":)


OGRÓD NA ŁODZI Właściciel, Pan Kamil nadrabia zielenią koszuli. No jeszcze jest zielony mini golf, ha,ha.

Ale za to widoki z takiego ogrodowego tarasu należą do jedynych w swoim rodzaju. Już za nimi tęsknie. Te uspokajające otwarte przestrzenie!! Mimo tego surowego nabrzeża i mało przyjznego otoczenia. Może to wcale nie takie złe miejsce?ewa:)
 
 
21.10.2013r. Obecnie dom ten został przycumowany na tyłach ul. Mazowieckiej, przy Moście Grunwaldzkim!
Pozdrawiam:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękujemy:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...