17 kwi 2012

Zielona Adrenalina - ciag dalszy nastąpi.


logo

W piątek, 13- tego, wystartowała akcja Zielonej Adrenaliny.


Jest to wspólne działanie architektów krajobrazu i mieszkańców Wrocławia zrzeszonych w Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" z siedzibą na ul. Trwałej 7. Celem akcji jest poprawa stanu zieleni na terenie osiedli mieszkaniowych wchodzących w skład tej spółdzielni (więcej informacji )


Pomysł został zaczerpnięty  z akcji partyzantki ogrodniczej (querilla gardening) za granicą. Akcje partyzantki dotyczą sadzenia roślin (w większości w nocy) na niewielkich skrawkach terenu w miastach (czasem nawet nie stykają się one z gruntem). Na tych miejscach niczyich samozwańczy ogrodnicy miejscy (w bardzo różnym wieku)  sadzą kwitnące byliny lub rośliny jednoroczne upiększając nimi zaskakujące czasem miejsca i narażając się na konflikt z prawem. Często zasadzone tak rośliny są jedyną możliwością uatrakcyjnienia tych zaniedbanych fragmentów miasta.
W Polsce odbywają się już  takie akcje. Teraz przyszedł czas na Wrocław!


Akcja Zielonej Alternatywy we Wrocławiu jest przeprowadzana w warunkach bardziej komfortowych, za zgodą Spółdzielni. Co więcej, tereny nowych ogródków zostaną objęte przez nią opieką!!! Odbyły się już warsztaty, gdzie stworzono wspólnie z mieszkańcami okolicznych bloków proste koncepcje rabat na wybranych czterech skwerach (adresy w linku wyżej). 

13.04.2012 r., Wrocław, SM Południe

Warsztaty , SM Południe, Wrocław

Według upodobań kolorystycznych mieszkańców zostały wybrane byliny, które następnie zostaną zakupione i posadzone w ramach akcji . 

Uwaga!
21.04.2012 r. (sobota) o godzinie 12.00 rozpocznie się część plenerowa akcji.

Jeśli chcesz się przyłączyć przyjdź do nas na skwer przy ul. Hubskiej. Dobra zabawa gwarantowana. Na zakończenie uroczysty grill na skwerze!!! Nie przegap takiej okazji :) Naszemu skwerowi patronują ptaki!


.... to będzie nasz skwer. 

Aga i Ewa :)

Co było dalej czytaj tu
P.S
Jak to robią za granicą.

akcje typu  querilla gardening, czyli partyzantka ogrodnicza, na świecie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękujemy:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...