14 kwi 2012

ZNIKAJĄCE ZŁOTE RYBKI

To ku przestrodze, dla tych, którzy są zbyt podejrzliwi  wobec  kotów!

Zwłaszcza kotów sąsiadów! Bo wiadomo: nasz jest przecież taki domowy:)

Jeśli masz znikające ryby w oczku wodnym może przydarzyło Ci się to, co mojemu sąsiadowi. Od jakiegoś czasu podejrzewał wszystkie koty w okolicy o połowy rybek w jego stawie, malutkim, uroczym oczku wodnym stanowiącym główna atrakcję japońskiego ogródka. Na nic się zdały opory i tłumaczenia właścicieli czworonogów. Dobre stosunki sąsiedzkie wisiały na włosku a raczej na gumce od procy. Zanim do strzelania doszło znalazł się dowód rzeczowy w postaci zdjęcia sprawcy! Nie został przyłapany na gorącym uczynku ale na miejscu zbrodni już owszem. Miał pecha!

Wrocław,  Biskupin

Czapla siwa

Wrocław,  Biskupin
Czapla siwa z regularnością zegarka, pojawiała się co rano z pobliskiego zoo. Wyciągała upatrzone sztuki pojedynczo. Nie była widać bardzo głodna. Nic sobie nie robiła z obecności ludzi. Nie takie tłumy już w życiu widziała! Nie było rady. Oczko zostało zlikwidowane.

Sąsiada nie było stać na czaplę.

potencjalni sprawcy mogli wyjść z ukrycia

Stefan też był podejrzewany:) 
 
Jeśli więc nabierzesz podejrzeń - dobrze najpierw zbadaj sprawę!   Pozdrawiam miłośników kotów i rybek

Ewa
(zdjęcia własne)

2 komentarze:

 1. Uważam, że koty w ogrodzie to bardzo fajna rzecz. U mnie na przykład wytrzebiły wszystkie myszy z piwnicy i przegoniły szczury. Z wdzięczności zrbiłem im specjalne wejście do piwncy, żeby mogy sie ogrzac (w zimie), coś zjeść i przy okazji popilnować, czy inne szczurze rodziny nie mają ochoty na moją pwnicę. (Mogę przesłać zdjęcie tego wejścia dla kotów!).
  Pozdrawiam
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy,
   bardzo prosimy o zdjęcie. Będzie post o kotach w ogrodzie to na pewno zamieścimy!!!
   Pozdrawiamy
   Z.M

   Usuń

dziękujemy:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...